Eșec neașteptat pentru Gabriela Ruse după semifinala de la Australian Open

Marti, 31 Ianuarie 2023, ora 13:17
1989 citiri
Gabriela Ruse

Jucătoarea de tenis Gabriela Ruse, locul 144 mondial, a fost eliminată, marţi, în primul tur la Thailand Open, turneu de 259.303 dolari.

Semifinalistă în proba de dublu la Australian Open 2023, Ruse a fost învinsă în runda inaugurală de Na-Lae Han, din Coreea de Sud, locul 123 mondial, scor 6-4, 1-6, 6-4.

Meciul a durat două ore şi 12 minute.

Pentru prezenţa în primul tur, Ruse va primi 2.804 dolari şi un punct WTA.

Gabriela Ruse a jucat un meci de aproape trei ore în Antalya
Jucătoarea de tenis Elena-Gabriela Ruse, locul 81 mondial, a fost eliminată, miercuri, în primul tur la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de...
Explicațiile Soranei Cîrstea. De ce a pierdut fără drept de apel la Miami: ”Nu pot să spun că am jucat prost”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea s-a oprit în optimile de finală ale turneului WTA 1.000 de la Miami (SUA), fiind învinsă în două seturi, 6-3, 6-2, de americanca Danielle...