6-0 la pauză, în Bundesliga, pe teren străin! Echipa care a stabilit un record uluitor. Scorul final al meciului

Luni, 06 Decembrie 2021, ora 08:36
3094 citiri
Freiburg a condus cu 6-0 la pauză

Freiburg a condus la pauză cu 6-0 pe Borussia Monchengladbach, în meciul disputat, duminică, în deplasare, în etapa a XIV-a şi a stabilit un record în Bundesliga. Acelaşi scor a rămas şi la finalul întâlnirii.

Au marcat: Eggestein '2, Schade '5, Lienhart '12, Hofler '19, Holer '25 şi Schlotterbeck '37.

Niciodată în istoria primei ligi germane nu s-a mai înregistrat un asemenea scor în favoarea echipei vizitatoare, potrivit lequipe.fr.

Gladbach a condus cu 6-0 la pauză într-un meci disputat cu Braunschweig, în octombrie 1984, dar pe teren propriu.

Aceasta a fost prima înfrângere suferită de gazde pe Borussia Park, în acest sezon. Anterior, ultima victorie a lui Freiburg pe terenul Burussiei a avut loc în 1995.

Într-o săptămână, Borussia Monchengladbach a primit zece goluri, după ce a pierdut şi jocul precedent, scor 1-4, la FC Koln.

Într-un alt meci, VfB Stuttgart a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu Hertha Berlin, după ce a condus cu 2-0 (Marmoush '15, Forster '19 / Jovetici '40, '76).

În clasament, Freiburg este pe locul 4, cu 25 de puncte, după Bayern Munchen, 34 de puncte, Borussia Dortmund, 30 de puncte, şi Bayer Leverkusen, 27 de puncte.

Gladbach este pe locul 13, cu 18 puncte, la egalitate cu RB Leipzig şi Eintracht Frankfurt, de pe locurile 11-12.

Stuttgart ocupă locul 15, cu 14 puncte, iar Hertha este pe locul 14, cu 15 puncte.

Un tânăr s-a drogat cu 27 de substanțe, în același timp. Medicii spun că sunt tot mai întâlnite cazurile de acest fel
Un tânăr consumator de droguri a luat un cocktail care conţinea 27 de substanţe, afirmă dr. Ruxandra Manea, medic primar de medicină de laborator la Centrul de Evaluare şi Tratament a...
Optimismul lui Rareș Bogdan pentru europarlamentare: „Obţinem 20 de mandate. SOS-ul doamnei Şoşoacă nu va intra în PE”
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat vineri, 29 martie, că alianţa PSD-PNL poate lua la redistribuire 20 de mandate de europarlamentari. Europarlamentarul susține că AUR va...