VIDEO Echipa lui Marius Sumudica, pe primul loc in Turcia. Antrenorul roman a dansat pe teren. Gol marcat de Alex Maxim

Marti, 05 Ianuarie 2021, ora 17:12
10466 citiri
Alex Maxim, felicitat de colegi

Gaziantep, echipa antrenata de Marius Sumudica, a invins marti, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), formatia Ankaragucu, in etapa a XVII-a a campionatului turc de fotbal, conform news.ro.

Au marcat Alexandru Maxim, in minutul 70 si Sahin, in minutul 90+6. Aceasta a fost a opta reusita a mijlocasului roman, in campionatul in curs.

Maxim a fost titular si a fost schimbat in minutul 87, cu Andre. Fundasul Alin Tosca a jucat tot meciul si a primit un cartonas galben, in minutul 83. La finalul partidei, Marius Sumudica a facut show pe gazon, cu un dans spectaculos in fata tribunei oficiale.

In urma acestui rezultat, Gaziantep (16 meciuri) a urcat de pe locul 5 pe locul 1 in clasament, cu 31 de puncte (golaveraj +13), la egalitate cu Besiktas (15), de pe locul 2 (golaveraj +12).

Alanyaspor (16) si Galatasaray (15) au cate 30 de puncte si ocupa locurile 3-4, iar Fenerbahce (15) este pe locul 5, cu 29 de puncte.

Cu exceptia formatiei pregatite de Sumudica, echipele de pe primele locuri nu au evoluat in aceasta etapa, cei de la Galatasaray urmand sa evolueze marti seara, cu Konyaspor, in deplasare.

Ankaragucu (16) ocupa locul 18, retrogradabil, cu 15 puncte.

Ciolacu a vorbit cu vicepreședintele Turciei despre colaborarea militară: ”Pentru a putea asigura securitatea la Marea Neagră”
Premierul Marcel Ciolacu a avut, vineri, o întâlnire cu vicepreşedintele Turciei, Cevdet Yılmaz şi a precizat că a discutat cu acesta, printre altele, despre proiectele de colaborare cu...
Poveste de film. Fost coleg cu Hagi și Popescu, terorizat de Erdogan: "Nu mai am loc nicăieri în lume, mi-a luat totul”
Hakan Sukur (51 de ani), unul dintre cei mai buni marcatori din istoria fotbalului turc, fost coleg cu Gică Hagi și Gică Popescu la Galatasaray, trăiește un adevărat coșmar legat de...