Victorie la scor pentru FCSB in primul meci al anului. Toate golurile au fost marcate in ultimul sfert de ora

Vineri, 15 Ianuarie 2021, ora 22:19
4242 citiri
Dennis Man si Florin Tanase

Formatia FCSB a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Astra Giurgiu, in ultimul meci al etapei a XVI-a a Ligii I.

Conform news.ro, golurile au fost marcate de Man '77 si Tanase '81, '89.

FCSB: Vlad - Cretu (Ov. Popescu '46), Cristea, Miron, Radunovic - Simion (Perianu '46), Olaru (Buziuc '75), Oct. Popescu - Tanase (Oaida '90+3), Man, Fl. Coman. Antrenor: Anton Petrea

Astra: Lazar - Sousa, Graovac, Gaman (Montini '71), Bruno - Crepulja - Canadija, Radut (Balaure '80)- Stahl (Riza '71), Budescu, D. Gheorghe (V. Gheorghe '12). Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonase galbene: O.Popescu '47. Tanase '67 / Gaman '64

Arbitri: Marcel Birsan - Daniel Mitruti, Bogdan Gheorghe - Ionut Coza

Observator: Cristian Nica

Un patron din prima ligă demontează acuzațiile de blat. Am scăpat de mitul FCSB!
Sepsi avea un istoric negativ cu FCSB, bifând 7 înfrângeri consecutive în fața roș-albaștrilor. Patronul covăsnenilor, Laszlo Dioszegi, cunoscut și pentru lanțul de brutării pe care...
Un jucător argentinian, pe lista FCSB în locul lui Coman. A marcat de 6 ori în campionat și este revelația sezonului
Argentinianul Enzo Lopez (26 de ani) a ajuns la FC Botoșani în pauza de iarnă și deja a evoluat în 13 meciuri în care a înscris șase goluri și a oferit două pase decisive. Patronul FC...