Dan Petrescu a spart gheata in Turcia. A invins campioana din Istanbul cu doua goluri marcate de Alibec - VIDEO

Marti, 19 Ianuarie 2021, ora 17:12
9533 citiri
Denis Alibec

Antrenorul Dan Petrescu a obtinut prima victorie la carma echipei Kayserispor, 2-0 pe teren propriu cu campioana Istanbul Basaksehir, meci decis de doua goluri marcate de internationalul roman Denis Alibec.

Dan Petrescu l-a titularizat pe Denis Alibec, care a punctat in minutele 42 si 77. Acestea sunt primele sale goluri in campionatul Turciei de la transferul sau la Kayserispor, in octombrie 2020.

Alibec a jucat pana in minutul 79, cand a fost inlocuit de Kanga Aka. Tot la Kayseri, fundasul Cristian Sapunaru a fost titular si a evoluat tot meciul, in timp ce portarul Silviu Lung Jr. nu a facut parte din lot, fiind accidentat.

Dan Petrescu s-a aflat la al doilea meci pe banca gazdelor. Kayserispor a pierdut la debutul tehnicianului roman, scor 1-2, cu Gaziantep, in deplasare, etapa trecuta.

In urma acestui rezultat, Kayserispor urca provizoriu de pe locul 18, retrogradabil, pe locul 17, ultimul care asigura mentinerea in prima liga.

Basaksehir ocupa locul 12, cu 23 de puncte.

Alegeri locale în Turcia. Politicianul de opoziție care vrea să-i dea o lovitură lui Erdogan
Alegeri locale vor avea loc duminică, 31 martie, în cele 81 de provincii ale Turciei, iar Partidul Justiției și Dezvoltare (AKP) al președintelui Recep Tayyip Erdogan caută să recâștige...
Problemele financiare ale Rusiei se adâncesc. Băncile sunt mai atente la respectarea sancțiunilor
Companiile petroliere din Rusia se confruntă cu întârzieri la plată de câteva luni, pentru ţiţeiul şi carburanţii livraţi, deoarece băncile din China, Turcia şi Emiratele Arabe Unite au...