Un super fotbalist din nationala Anglia l-a dat pe spate pe Victor Piturca. "Uitati-va ce valoare are"

2905 citiri
Grealish si Sterling. Foto: Facebook / UEFA Euro 2020

Victor Piturca a fost incantat de jocul Angliei dupa victoria cu Cehia, 1-0.

Fostul selectioner al Romaniei a ramas placut impresionat de Jack Grealish, noua vedeta a nationalei britanice.

EURO 2020: Croatia s-a calificat in optimi dupa un meci fabulos cu Scotia. Anglia termina grupa pe primul loc

"Anglia a fost in nota ei obisnuita. Cert e ca Cehia nu s-a ridicat la nivelul fizic de pana acum. Englezii au inceput tare, au ratat niste ocazii, au dominat prima repriza cu un fotbal placut. Soucek a fost cel mai bun de la cehi, am vazut ca a avut si cei mai multi kilometri alergati. Schick a fost izolat.

Uitati-va ce inseamna valoarea lui Grealish, care centreaza de langa doi fundasi. La Sterling, marcajul e foarte bun, dar vedem cum o simpla demarcare face diferenta. Saka ataca poarta, iar Sterling se duce pe spatiul liber de la coltul lung", a spus Victor Piturca la Pro TV.

Anglia a castigat grupa D de la EURO 2020, avand 7 puncte dupa 3 partide, si urmeaza sa intalneasca in optimi, pe Wembley, locul 2 din grupa F, din care fac parte Germania, Franta, Portugalia si Ungaria.

Belgia, adversara României la Euro 2024, a făcut un meci mare pe Wembley, contra Angliei. Jucătorul care a strălucit
Reprezentativa Belgiei, adversara României la Euro 2024, a remizat cu Anglia, scor 2-2, într-un meci amical disputat, marţi, pe Wembley. Pentru Anglia au marcat Toney (17-penalti) şi...
Motivul pentru care fotbaliștii naționalei Angliei vor juca cu tricouri fără nume pe spate
Fotbaliştii naţionalei Angliei vor purta tricouri fără nume în repriza a doua a meciului amical de marţi cu Belgia, de pe stadionul Wembley, pentru a creşte gradul de sensibilizare cu...