Un nou meci fara victorie pentru romanii de la Parma. Mihaila a fost titular si a scos un penalty. Cum s-a descurcat Dennis Man

Duminica, 21 Februarie 2021, ora 15:36
3510 citiri
Valentin Mihaila

Formatia Parma, la care joaca Valentin Mihaila si Dennis Man, a remizat duminica, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Udinese, intr-un meci din etapa a 23-a a campionatului Italiei, conform news.ro.

Parma a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Cornelius '2 si Kucka '32 (penalti). Pentru Udinese au inscris Okaka '64 si Nuytinck '80.

La Parma, Mihaila a jucat pana in minutul 79 si a primit cartonas galben in minutul 37, iar Dennis Man a intrat pe teren in minutul 66 si a primit cartonas galben in minutul 83.

Mihaila si-a adus contributia cu penalty-ul scos la golul de 2-0 al gazdelor, dar si cu inca doua actiuni periculoase, in timp ce Dennis Man a avut si el o buna oportunitate de a inscrie pe final de partida.

Partidele AC Milan - Inter Milano, Atalanta - Napoli si Benevento - AS Roma au loc tot duminica, iar confruntarea Juventus - Crotone se va disputa luni.

Top 10 secrete despre Naomi Osaka, "regina" de la Australian Open. Care e legatura niponei cu Simona Halep

Despartire soc in lumea tenisului. Decizia e una dureroasa pentru ambii: "Inca ne iubim"

Povestea tragica a celei care da numele trofeului feminin de la Australian Open, moarta la 29 de ani

Muza lui Daniil Medvedev, finalistul de la Australian Open, cea mai cuminte sotie de tenismen

Dennis Man va da lovitura. Jucătorul Borussiei valorează 85 de milioane
Internaționalul român Dennis Man are cel mai bun sezon din carieră la Parma unde a bifat 32 de meciuri, 13 goluri și 6 assisturi. Germanii de la Borussia Dortmund îl urmăresc meci de meci...