UTA Arad a ratat sansa de a se apropia de play-off. Doar egal acasa cu rivala FC Botosani

Luni, 22 Februarie 2021, ora 21:09
1770 citiri
UTA - FC Botosani

Formatia UTA Arad a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, luni, pe teren propriu, in compania echipei FC Botosani, in etapa a 24-a a Ligii I.

Pentru UTA, meciul cu Botosani era o sansa importanta de a se apropia de locurile de play-off, cu atat mai mult cu cat intalnea o contracandidata. In urma acestui rezultat, FC Botosani ramane pe locul 5, la sapte puncte distanta de gruparea din Arad, ocupanta locului 8.

UTA: Balauru - Peteleu, Erico Da Silva, Albu (Ilie '22), Shliakov - Antal (Buhacianu '69), Isac (Rosu '80), Vorobjovas, D. Rusu - Roger Rodrigues - Hora (Voinea '46). Antrenor: Laszlo Balint

FC Botosani: Hankic - Braun, Chindris, Seroni, Tiganasu - Papa, J. Rodriguez, Ongenda - Al Mawas, D. Croitoru (Tircoveanu '9 / Fili '72), Keyta. Antrenor: Marius Croitoru

Cartonase galbene: Ilie '56, Voinea '63, Isac '74, Erico '78 / Tircoveanu '40, Ongenda '72

Arbitri: Florin Andrei - Adrian Popescu, Ferencz Tunyogi - Rares George Vidican

Observator: Iosif Olah

FOTO O blonda sexy, noua patroana de la Astra Giurgiu. "E o enciclopedie de fotbal. O fata foarte desteapta"

FOTO Unde si-a prezentat Novak Djokovici al 9-lea trofeu cucerit la Australian Open

Simona Halep nu mai e pe locul 2 in lume. Ce pozitii ocupa jucatoarele noastre in topul WTA dupa Australian Open

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...
FC Botoșani a trimis-o pe Dinamo pe ultimul loc. Victorie de aur contra Craiovei
FC Botoşani a obţinut trei puncte foarte importante în lupta pentru evitarea retrogradării după ce a învins-o acasă pe FCU 1948 Craiova cu scorul de 4-1 (0-1), duminică, într-un meci din...