Urmașul lui Messi la FC Barcelona a lovit năucitor! Gol splendid la primul meci jucat după 10 luni de pauză VIDEO

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 19:15
6777 citiri
Ansu Fati

FC Barcelona a câștigat cu 3-0 meciul disputat duminică pe teren propriu, cu Levante, scorul final fiind stabilit în prelungiri de cel care a preluat tricoul cu numărul 10 al lui Leo Messi, transferat la PSG.

După o pauză de 10 luni cauzată de o accidentare, marea spernață Ansu Fati (18 ani) și-a făcut o revenire de senzație în echipa pregătită de Ronald Koeman.

Contra lui Levante, spaniolul Ansu Fati a intrat pe teren în minutul 80, iar în prelungirile partidei a înscris golul care a închis tabela la 3-0, cu o execuție de efect.

FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...
Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...