Universitatea Craiova si-a reluat seria victoriilor. Oltenii au castigat la Sibiu, cu Hermannstadt

Duminica, 01 Noiembrie 2020, ora 05:29
2648 citiri
Bancu a dat golul victoriei

Formatia Universitatea Craiova a invins sambata seara, in deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Hermannstadt, intr-un meci din etapa a noua a Ligii I.

Conform news.ro, golul a fost marcat de Bancu, in minutul 33. In minutul 37, Pigliacelli a aparat un penalti executat de Mayoral, acordat pentru un fault in careu.

Hermannstadt: Cristiano - Voda (Mustivar '46), Viera, I. Stoica, Oprut - Dalbea (Alhassan '63), Addae - Caiado (Bastos '11), Mayoral, Jo Santos - Fabio Fortes (Karanovic '63, Sintean '86)). Antrenor: Ruben Albes

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Mitran (Balasa '65), Papp, Acka, Bancu - Nistor, Bic, Cicaldau (Capatana '47) - Baiaram, Mamut (Tudorie '66), Ofosu (Barbut '90+2). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonase galbene: Mayoral '16, Oprut '24, Addae '41, Jo Santos '64, Viera '88 / Cicaldau '16, Baiaram '81

Arbitri: Marcel Birsan - Radu Adrian Ghinguleac, Bogdan Gheorghe - Florin Andrei

Observator: Nicolae Grigorescu

Candidatul PSD - PNL la Capitală promite „liniște” în București. „Trebuie să ajungi să te simţi bine, să fie un oraş cochet”
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, 29 martie, despre viziunea sa cu privire la Bucureşti, că trebuie să ajungi să te simţi...
Cîrstoiu îi răsucește cuțitul în rană Gabrielei Firea: „Poate și eu aș fi trăit mai visceral ceea ce a simțit domnia sa”
Candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a declarat vineri, într-o întâlnire cu organizaţia PSD Sector 6, că vrea să îi mulţumească personal Gabrielei...