Un roman face senzatie in Franta

Sambata, 26 Ianuarie 2013, ora 14:45
3544 citiri

Atacantul roman Claudiu Keseru trece printr-o perioada extrem de buna in Franta, acolo unde se lupta pentru promovarea in Ligue 1, dar si pentru titlu de golgheter al esalonului secund.

Varful formatiei Angers a inscris din nou vineri, in meciul cu Arles-Avignon, scor 2-0, si a ajuns la cota 13 in actuala stagiune.

Keseru a marcat ultimul gol al meciului, in minutul 65, la numai patru minute dupa ce Plessis si-a introdus mingea in proprie poarta, deschizand scorul.

Aceasta a fost a treia partida consecutiva in care atacantul roman a inscris pentru Angers.

Cu cele 12 goluri reusite in 19 intalniri, Claudiu Keseru ocupa pozitia a treia in clasamentul golgheterilor din Ligue 2, dupa Ibrahima Toure (AS Monaco - 16 reusite) si Filip Djordjevici (Nantes - 14).

Angers ocupa locul 4 in clasamentul Ligue 2, la un singur punct de ultima pozitie care permite promovarea. In runda urmatoare, Angers se va deplasa la Istres, pozitia a 10-a.

In varsta de 26 de ani, Keseru a mai evoluat pana in prezent la formatiile FC Bihor, FC Nantes, Libourne-Saint-Seurin si Tours FC.

Fost international de tineret in perioada 2004-2008, fotbalistul nascut la Oradea n-a fost convocat niciodata la nationala mare.

Marcel Ciolacu: Clotilde Armand a făcut praf Sectorul 1, e plin de mizerie, de şobolani, scandaluri. Nu se pricepe la administraţie
Preşedintele Partidului Social Democrat, Marcel Ciolacu, a afirmat despre Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, că are o atitudine de tipul “noi suntem proşti şi dânsa e deşteaptă”. El...
Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
#Keseru gol Angers, #Keseru golgheter Franta, #Keseru promovare Franta , #stiri fotbal