Un fotbalist a facut spectacol in Liga II, marcand 6 goluri intr-un singur meci

Duminica, 26 Martie 2017, ora 13:59
3809 citiri

O singura partida a avut loc duminica in esalonul secund al fotbalului din Romania, o partida in care s-au marcat 7 goluri, iar unul dintre cei 22 de fotbalisti de pe teren a facut spectacol.

Vorbim despre meciul dintre Academica Clinceni si Juventus Bucuresti, din runda cu numarul 23 a Ligii 2, meci terminat cu scorul de 7-0 pentru oaspeti, care sunt liderii Ligii II.

Bogdan Chipirliu a fost eroul acestei partide, cu 6 goluri marcate, in minutele 2, 11 (din penalti), 27, 37, 65 si 89. Singura reusita care nu i-a apartinut lui Chipirliu a fost bifata de Vasile Buhaescu, in minutul 85.

Jucatorul de 25 de ani, care a mai activat in trecut si pe la Otelul Galati sau Poiana Campina, este golgheterul la zi al Ligii 2, cu 26 de goluri marcate.

Juventus e lidera detasata in Liga 2 cu 57 de puncte, 10 peste locul 2, ocupat de Sepsi Sfantu Gheorghe.

Alin Nica vrea un nou mandat pentru şefia CJ Timiș, din partea Alianţei Dreapta Unită, după ce a plecat din PNL. „PSD doreşte să ţină România în sărăcie”
Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, Alin Nica, şi-a lansat, sâmbătă, candidatura pentru un nou mandat la şefia administraţiei judeţene, susţinut de Forţa Dreptei Timiş, care face...
Burduja, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei: „Îl provoc pe Nicuşor Dan la o dezbatere. Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine” VIDEO
Liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, 27 aprilie, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere...
#Bogdan Chipirliu spectacol Liga II, #Bogdan Chipirliu Juventus Liga 2 show, #6 goluri marcate meci Chipirliu , #stiri fotbal