Fotbal spectacol in meciul de deschidere de la EURO 2020. Italia a umilit-o pe Turcia si viseaza la trofeul european

Vineri, 11 Iunie 2021, ora 22:50
9166 citiri
Minge oficiala EURO 2020. Foto: Facebook / Euro 2020

Italia a spulberat Turcia in meciul de deschidere de la EURO 2020,3-0.

Chiar daca la pauza a fost 0-0, oamenii lui Mancini au navalit peste turci in repriza a doua si le-au dat 3 goluri.

Fotbalist la Juventus, turcul Demiral a marcat primul gol pentru italieni, dupa ce si-a bagat mingea in propria poarta.

Ciro Immbobile si Insigne au dat ultimele doua goluri pentru Italia, care se anunta o favorita la titlul european.

Cea mai tanara echipa la acest Campionat European de fotbal, Turcia nu a avut niciun sut pe poarta in partida de la Roma si s-a vazut invinsa contra Italiei.

Ceremonie grandioasa de deschidere la EURO 2020. Andrea Bocelli a interpretat "Nessun Dorma"

Desfasurarea meciului:

TURCIA - ITALIA 0-0

Minutul 1 - a inceput partida

Minutul 17 - ocazie pentru Italia: Insigne trimite pe langa poarata din pozitie buna

Minutul 22 - ocazie uriasa pentru Italia: Chiellini trimite cu capul, dar portarul turc respinge in corner

Minutul - 45+ 1 - Pauza

Minutul 46 - A inceput repriza a doua

Minutul 55- autogol Demiral. Italia conduce cu 1-0

Minutul 66- Immobile inscrie primul gol la un turneu final, 2-0 pentru Italia

Minutul 79 - Insigne face 3-0 cu un sut cu latul

Minutul 90+3 - Finalul meciului

Turcia: Ugurcan - Celik, Demiral, Soyuncu, Meras - Yokuslu - Karaman, Tufan, Yazici, Calhanoglu - B. Yilmaz

Rezerve: Gunok, Bayindir - Under, Tokoz, Antalyali, Kabak, Unal, Kokcu, Kahveci, Ayhan, Muldur, Dervisoglu

Italia: Donnarumma - Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola - Barella, Jorginho, Locatelli - Berardi, Immobile, Insinge

Rezerve: Sirigu, Meret - Di Lorenzo, Belotti, Pessina, Emerson, Chiesa, Acerbi, Cristante, Bernardeschi, Raspadori, Bastoni

Internaționalul român din Italia, atacat de presa din peninsulă. Speranța este în noul antrenor
Presa din Italia a luat în discuție situația echipei de Serie B Bari care suferă extrem de mult la capitolul ofensivă. Atacanții au fost criticați de jurnaliști iar românul George...
Uniunea Europeană deschide, din nou, ușa Turciei. Interesul pentru un mediu stabil în estul Mediteranei dă startul unor noi discuții
Liderii Uniunii Europene au adoptat miercuri seara o declaraţie prin care se afirmă dorinţa unei relaţii reciproc avantajoase cu Turcia şi un interes strategic pentru un mediu stabil în estul...