S-au tras la sorți sferturile Cupei României. Noroc maxim pentru deținătoarea trofeului, CSU Craiova. Care e cel mai echilibrat meci

Luni, 08 Noiembrie 2021, ora 16:24
2945 citiri
Tragerea la sorți a sferturilor Cupei României

Tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale Cupei României a avut loc luni, 8 noiembrie, în urne aflându-se inclusiv deținătoarea trofeului, CSU Craiova.

Oltenii au avut parte de noroc, CSU Craiova urmând să întâlnească echipa de liga a treia ACSO Filiași. În schimb, cel puțin pe hârtie, cel mai echilibrat meci e cel dintre prim-divizionarele Chindia și Sepsi.

Programul meciurilor:

Politehnica Timișoara (L2) - FC Argeș

FC Buzău (L2) - FC Voluntari

Chindia - Sepsi

ACSO Filiași (L3) - CSU Craiova

Partidele vor avea loc în perioada 30 noiembrie - 2 decembrie 2021, într-o singură manșă, pe terenul echipei din eșalonul inferior sau mai slab clasate.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Surpriză la o primărie din România. Doi soți candidează unul împotriva celuilalt: ”N-am crezut că poate să aibă atâta nebunie”
O situație cu totul atipică a apărut în cursa electorală pentru primăria Gogoșu din Mehedinți. Actualul primar candidează pentru un nou mandat, însă are un rival la care nu se aștepta....