Echipa lui Jose Mourinho s-a calificat in finala Cupei Ligii Angliei. Derby urias in a doua semifinala

Miercuri, 06 Ianuarie 2021, ora 08:40
2201 citiri
Tottenham

Tottenham, echipa antrenata de Jose Mourinho, a invins marti, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Brentford, din liga a doua, calificandu-se in finala Cupei Ligii Angliei, conform news.ro.

Au marcat: Sissoko '12, Son '70. Oaspetii au inscris in minutul 63, la scorul de 0-1, dar golul a fost anulat cu VAR pentru un ofsaid.

Dasilva (Brentford) a fost eliminat, in minutul 84, pentru un fault dur asupra lui Hojbjerg.

Pentru al doilea loc in ultimul act al competitiei se vor infrunta echipele din Manchester, United si City, pe Stadionul Old Trafford. Partida este miercuri, de la ora 21.45.

Unul dintre colegii lui Radu Drăgușin a fost în depresie. Cine i-a salvat viața starului de la Tottenham
Atacantul echipei Tottenham şi internaţionalul brazilian Richarlison a vorbit la ESPN despre depresia profundă prin care a trecut în 2023. Colegul lui Radu Drăgușin le-a recomandat tuturor...
George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...