Sumudica, Maxim si Tosca l-au "razbunat" pe Sebastian Coltescu. Victorie mare pe terenul echipei Istanbul BB

Duminica, 13 Decembrie 2020, ora 20:13
7005 citiri
Marius Sumudica

Gaziantep FK, echipa antrenata de Marius Sumudica, a reusit astazi marea surpriza a etapei cu numarul 12 din campionatul Turciei, reusind sa castige, scor 2-1, pe terenul echipei Istanbul Basaksehir, formatia implicata in scandalul de rasism din Liga Campionilor, cu arbitrul roman Sebastian Coltescu protagonist.

Cu fundasul Alin Tosca integralist si cu mijlocasul Alex Maxim pe teren pana in minutul 84, echipa din Gaziantep a inscris prin Mirallas (minutul 44) si Demir (74), in timp ce gazdele au punctat prin Crivelli (56).

In urma acestei victorii, Gaziantep FK face un salt impresionant in clasament, ajungand in plutonul fruntas, pe locurile 5-8, la egalitate de puncte cu alte echipe.

Poveste de film. Fost coleg cu Hagi și Popescu, terorizat de Erdogan: "Nu mai am loc nicăieri în lume, mi-a luat totul”
Hakan Sukur (51 de ani), unul dintre cei mai buni marcatori din istoria fotbalului turc, fost coleg cu Gică Hagi și Gică Popescu la Galatasaray, trăiește un adevărat coșmar legat de...
Zeci de persoane reținute în Turcia pentru legături cu ISIS. Cum i-ar fi ajutat pe jihadiști
În Turcia, 36 de persoane au fost reținute sub suspiciunea de legături cu „Statul Islamic” în timpul operațiunilor desfășurate în patru provincii, a declarat ministrul Afacerilor...