Record de pus in rama pentru un fotbalist roman. A intrat in cartea de istorie a unui mare club din Europa

Sambata, 03 Aprilie 2021, ora 21:44
4133 citiri
Stefan Radu

Stefan Radu, fotbalistul echipei Lazio Roma, a stabilit un record la meciul de sambata cu Spezia, scor 2-1, din Serie A, el devenind jucatorul cu cele mai multe partide jucate pentru gruparea italiana, 402.

Radu a evoluat pe toata durata partidei.

La alt meci din Serie A, Benevento - Parma, scor 2-2, Dennis Man a marcat in minutul 88 golul de 2-2 pentru oaspeti.

Rezultate din etapa a XXIX-a campionatului Italiei:

Atalanta - Udinese 3-2

Au marcat: Muriel '19, '43, Zapata '61 / Pereyra '45, Larsen '71

Benevento - Parma 2-2

Au marcat: Glik '23, Ionita '67 / Kurtic '55, Man '88

La Parma, Dennis Man a jucat pe toata durata partidei, iar Valentin Mihaila a intrat pe teren in minutul 78.

Cagliari - Hellas Verona 0-2

Au marcat: Barak '54, Lasagna '90+9

Genoa - Fiorentina 1-1

Au marcat: Destro '13 / Vlahovic '23

In minutul 52, de la oaspeti a fost eliminat Ribery.

Lazio - Spezia 2-1

Au marcat: Lazzari '56, Caicedo '89 (penalti) / Verde '73

In minutul 90+6, de la Lazio a fost eliminat Lazzari. Doua minute mai tarziu, a primit cartonas rosu si Correa.

Stefan Radu a fost integralist la Lazio.

Napoli - Crotone 4-3

Au marcat: Insigne '19, Osimhen '22, Mertens '34, Di Lorenzo '72 / Nwankwo '24, '48, Messias '59

Sassuolo - AS Roma 2-2

Au marcat: Traore '58, Raspadori '86 / Pellegrini '26 (penalti), Peres '69

La Sassuolo, Vlad Chiriches a jucat pana in minutul 84.

Partidele Torino - Juventus si Bologna - Inter Milano au loc tot sambata.

Un tânăr s-a drogat cu 27 de substanțe, în același timp. Medicii spun că sunt tot mai întâlnite cazurile de acest fel
Un tânăr consumator de droguri a luat un cocktail care conţinea 27 de substanţe, afirmă dr. Ruxandra Manea, medic primar de medicină de laborator la Centrul de Evaluare şi Tratament a...
Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...