Ce a făcut Steaua Roșie Belgrad înaintea returului cu CFR Cluj

Duminica, 22 August 2021, ora 07:58
4093 citiri

Steaua Roşie Belgrad, adversara CFR Cluj în preliminariile Ligii Europa, a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Backa Topola, într-un meci din etapa a şasea a campionatului Serbiei.

Învingătorii au marcat prin Krsticic ’29, Katai ’65 şi Ben ’78.

Pentru oaspeţi a înscris Zec, în minutul 25.

Echipa din Belgrad ocupă locul doi în clasament, cu 13 puncte (5 jocuri), la egalitate cu liderul Backa Topola, care are şase jocuri.

Steaua Roşie Belgrad a învins CFR Cluj, cu scorul de 4-0, marţi, pe teren propriu, în prima manşă a play-off-ului Ligii Europa. Returul va avea loc joi, 26 august, de la ora 21.30, la Cluj-Napoca.

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Victoria carierei pentru o tenismenă din România în plină ascensiune. Meci de peste 4 ore, cu o mare favorită
Jucătoarea română de tenis Anca Todoni a reușit cea mai importantă victorie a carierei, în primul tur al turneului WTA 125 de la San Luis Potosi (Mexic), dotat cu premii totale de 115.000 de...