Gigi Becali si Armata au dat-o la pace. Egal in Liga 3, intre Steaua si FCSB

Sambata, 13 Martie 2021, ora 17:02
5774 citiri

Steaua si echipa a doua de la FCSB au incheiat la egalitate meciul din Liga 3, 1-1.

Buziuc a fost cel care a deschis scorul pentru oamenii lui Becali, care s-au vazut egalati in minutele de prelungiri ale meciului. Huiban a inscris golul gazdelor.

Spritele s-au incins in ultimele momente ale jocului, antrenorul Daniel Oprita si jucatorii Soiledis si Serban de la FCSB au fost eliminati.

Dupa acest rezultat, Steaua este prima in clasament cu 27 de puncte, urmata de FCSB cu 25 de puncte.

Cele doua grupari se lupta si in instanta pentru palmaresul Stelei.

Steaua: Musat - Calintaru, Walace, Beta, Ilie - Enceanu, Barbulescu - Rasdan, Chipirliu, Pacionel - Nsiah

Rezerve: Balbarau, Neacsu, Vlad, Bajenaru, Mihaescu, Huiban, Mihalache, Zaharia, Morariu

Antrenor: Daniel Oprita

FCSB 2: Tarnovanu - Pantea, Nedelcu, Soiledis, Serban - Simion, Sut, Oaida - Nita, Buziuc, Oct. Popescu

Rezerve: Udrea, Nicola, Gogor, Papuli, Stan, Filip, Ardelean, Pandele, Rob. Tudor

Antrenor: Bogdan Vintila

Desfasurarea meciului:

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 11 - Ocazie mare pentru Steaua. Chipirliu din pozitie foarte buna trimite cu mingea cu capul pe langa poarta

Minutul 13 - Barbulescu inscrie, dar golul este anulat pe motiv fault in atac

Minutul 24 -ocazie pentru Steaua. Nsiah a scapat singur spre poarta oaspetilor, dar sutul sau s-a dus peste poarta

Minutul 45 +1 - Pauza

Minutul 46 - a inceput repriza a doua

Minutul 50 - ocazie mare pentru FCSB - sut puternic trimis de Soiledis, respins cu dificultate de Musat