Meci nebun în Spania! Ce a pățit campioana Atletico Madrid VIDEO

Luni, 08 Noiembrie 2021, ora 07:58
2636 citiri
Hugo Duro FOTO facebook

Formaţia Atletico Madrid a remizat, duminică, în deplasare, scor 3-3, cu echipa Valencia, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Spaniei.

Atletico a condus cu 1-0 și 3-1, dar a fost egalată cu două goluri marcate în prelungirile meciului de Hugo Duro, un fotbalist de 21 de ani, intrat pe teren în minutul 85.

Golurile au fost marcate de Savic ’50 (autogol) şi Duro ‘90+2, ‘90+6 pentru Valencia, respectiv Suarez ’35, Griezmann ’58 şi Vrsaljko ’62 pentru Atletico.

Alte rezultate din LaLiga:

Villarreal - Getafe 1-0

A marcat: Trigueros ‘10

Osasuna – Real Sociedad 0-2

Au marcat: Merino ’72, Januzaj ’82 (penalti)

Real Mallorca – Elche 2-2

Au marcat: Sevilla ’72 (penalti), Maffeo ‘90+5 / Boye ’68, ‘75

Pe primul loc rămâne Real sociedad, cu 28 de puncte, urmată de Real Madrid și Sevilla, ambele cu 27 de puncte.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...