Campionatul Spaniei a fost relansat. Pas gresit pentru liderul Atletico. Barcelona lui Messi poate profita

Luni, 05 Aprilie 2021, ora 08:45
2474 citiri
Atletico s-a incurcat la Sevilla

FC Sevilla a invins duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), liderul din LaLiga, Atletico Madrid, intr-un meci din etapa a 29-a a campionatului spaniol, conform news.ro.

A marcat: Marcos Acuna '70. Ocampos (FC Sevilla) a ratat un penalty, in minutul 8.

Atletico Madrid se mentine pe primul loc in clasament, cu 66 de puncte, fiind urmata de Real Madrid, 63 de puncte, de FC Barcelona, 62 de puncte si de FC Sevilla, 58 de puncte.

Barca poate veni la un punct de Atletico Madrid, daca va castiga meciul din aceasta etapa, pe care-l va disputa, luni, pe teren propriu, cu Real Valladolid.

Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...
Tenismenul care a dat lovitura în ATP, după 7 finale majore pierdute: ”A meritat așteptarea”
Casper Ruud a reuşit să îşi ia revanşa în mod convingător duminică, la Barcelona Open Banc Sabadell, unde l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas, scor 7-5, 6-3. În urmă cu o...