Scor umilitor pentru Mircea Lucescu în Liga Campionilor. Cristiano Ronaldo, gol decisiv în ultimul minut. Toate rezultatele

Joi, 30 Septembrie 2021, ora 00:17
6867 citiri
Mircea Lucescu

Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a fost învinsă, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 5-0, de echipa Bayern Munchen, într-un meci din grupa E a Ligii Campionilor, conform news.ro.

Tot miercuri, Juventus a învins Chelsea cu 1-0 şi Benfica s-a impus cu 3-0 în confruntarea cu FC Barcelona.

De asemenea, Manchester United a câștigat cu 2-1 meciul cu Villarreal grație a unei reușite semnate de Cristiano Ronaldo în minutul 90+5, ultimul al prelungirilor.

Rezultate din grupele Ligii Campionilor:

Grupa E

Bayern Munchen – Dinamo Kiev 5-0

Au marcat: Lewandowski ’12 (penalti), ’27, Gnabry ’68, Sane ’74, Choupo-Moting ‘87

Benfica LisabonaFC Barcelona 3-0

Au marcat: Nunez ‘3, ’79 (penalti), Silva ’69

În minutul 87, de la FC Barcelona a fost eliminat Eric Garcia.

Wolfsburg – FC Sevilla 1-1

Au marcat: Steffen ’48 / Rakitic ’87 (penalti)

În minutul 85, de la gazde a fost eliminat Guilavogui.

Grupa H

Zenit Sankt Petersburg – Malmo 4-0

Au marcat: Claudinho ‘9, Kuzaiev ’49, Sutormin ’80, Wendel ‘90+4

În minutul 51, de la oaspeţi a fost eliminat Ahmedhodzic.

Juventus Torino – Chelsea Londra 1-0

A marcat: Chiesa ‘46

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#mircea lucescu, #Liga Campionilor, #cristiano ronaldo, #rezultate , #stiri fotbal