Care este cel mai frumos gol de la EURO 2020. UEFA a facut anunțul VIDEO

Miercuri, 14 Iulie 2021, ora 21:18
5450 citiri
Trofeul Euro. Foto: Facebook / UEFA Euro 2020

Golul Euro-2020 a fost desemnat cel marcat de atacantul ceh Patrick Schick la meciul Cehiei cu Scoţia, scor 2-0, din faza grupelor. Cehul a înscris de la aproximativ 45 de metri.

Pe locul doi s-a situat golul marcat de Paul Pogba în meciul Franţei cu Elveţia, din optimi, iar pe trei a fost reuşita lui Luka Modrici, din partida Croaţiei cu Scoţia.

Zece goluri au fost propuse de observatorii tehnici ai UEFA, între care se află şi Cosmin Contra.

Golul turneului a fost ales de fani, UEFA anunţând că 800.000 de suporteri au participat la vot.

Sursa video: Youtube / GAZPROM Football

Victorie uriașă pentru România, care a învins Germania. Perla lui Hagi a adus victoria în prelungiri
Germania U19 – România U19 2-3! Adrian Mazilu a înscris un gol uriaş în minutul 90+4 şi i-a ajutat pe tricolori să producă surpriza în grupa de la Turul de Elită. România a deschis...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...