Scenariu dramatic în meciul Chindia - Gaz Metan din Liga 1. Un jucător eliminat și un gol decisiv în prelungiri

Vineri, 05 Noiembrie 2021, ora 20:05
2268 citiri
Gaz Metan, victorie cu Chindia

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, în deplasare, echipa Chindia Târgovişte, scor 1-0, în etapa a XV-a din Liga I. Medieşenii au marcat în minutul 90+1 şi au jucat în inferioritate numerică din minutul 63.

Matricardi a marcat golul victoriei în minutul 90+1, după o centrare de la Trif.

Din minutul 63, Gaz Metan a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Moura.

Chindia: Căbuz - Căpuşa, Celea, Iacob, Roumpoulakou - Neguţ, Kocic (Popa '73), Popadiuc, Corbu (Stoian '82)- Marian Şerban (Matiş '64), Florea. Antrenor: Emil Săndoi

Gaz Metan: Vâlceanu - Moura, Matricardi, Yuri, Trif - Alceus, Filip - Lixandru (Iancu '90), Chamed (Dobrescu '71), Grădinaru (Izata '90) - Morar (Sarr '71/Horj '90+3). Antrenor: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Neguţ '57, Celea '86 / Moura '35, '63, Morar '36, Yuri '75, Iancu '90+4

Cartonaş roşu: Moura '83

Arbitri: Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – Sorin Costreie

Observator: Augustus Constantin

Victoria Rusiei în Ucraina ar avea consecințe devastatoare pentru apărarea NATO. Polonia, Ungaria, Slovacia și România sunt amenințate
Actuala dezbatere americană privind acordarea de asistență militară suplimentară Ucrainei se bazează în parte pe presupunerea că războiul va rămâne în impas, indiferent de acțiunile...
Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...