VIDEO Cristiano Ronaldo si-a iesit din minti la Belgrad si a plecat de pe teren

Duminica, 28 Martie 2021, ora 09:16
6363 citiri
Cristiano Ronaldo FOTO facebook

Portugalia a intalnit Serbia, la Belgrad, in preliminariile CM 2022, intr-un meci care s-a terminat cu bucluc.

La scorul de 2-2, in minutele de prelungire, Cristiano Ronaldo a marcat pentru nationala sa, dar golul a fost anulat, desi mingea depasise vizibil linia portii.

Cand a vazut ca golul nu este validat, capitanul Portugaliei a izbucnit si a mers sa ii ceara socoteala asistentului, gesticuland sugestiv. El a vazut cartonasul galben, moment in care a cedat. A aruncat banderola de capitan si a parasit terenul, desi nu se fluierase inca finalul partidei!

Dupa joc, Ronaldo si-a explicat decizia pe facebook: "Sa fiu capitan al Echipei Nationale a Portugaliei este unul dintre cele mai mari mandre si privilegii din viata mea. Dau si voi da mereu totul pentru tara mea, asta nu se va schimba niciodata. Dar sunt momente dificile cu care trebuie sa te confrunti, mai ales cand simti ca o intreaga natiune este afectata. Ridica-ti capul si infrunta urmatoarea provocare acum! Hai, Portugalia!"

Ce meci! Romania a suferit, dar a invins Ungaria la Euro. Golul victoriei marcat in ultimele minute

Super lovitura. Laurentiu Reghecampf a a semnat cu echipa unui roman si va juca in Liga Campionilor

Adrian Mutu si-a cunoscut sotia dupa ce a vazut-o la bratul unui alt fotbalist. Povestea tinerei care ii aduce linistea sufleteasca antrenorului nationalei

"Fetele erau facute vaci, gaini, dobitoace". Cum a fost batuta si umilita Nadia Comaneci de Bela Karolyi pana facea hemoragie nazala

Meci dramatic pentru Sorana Cirstea la Miami

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...