Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Romania, de la egal la egal cu Olanda la Campionatul European de tineret. Omul lui Hagi de la Viitorul, Andrei Ciobanu, a inscris un gol fantastic

Miercuri, 24 Martie 2021, ora 23:54
11063 citiri
Darius Olaru FOTO: Facebook / Echipa nationala de fotbal

Romania a inceput cu un meci egal Campionatul European de fotbal Under 21, din Ungaria si Slovenia.

Nationala lui Mutu a facut 1-1 cu Olanda, dupa o partida in care a ratat mari ocazii de gol.

Olandezii au deschis scorul repede in minutul 16, insa Andrei Ciobanu a egalat cu un sut fabulos dintr-o lovitura libera.

Tot el putea sa aduca victoria Romaniei in ultimul minut de joc, atunci cand sutul sau a fost respins in corner de portarul advers.

Pentru Romania urmeaza meciul cu Ungaria, unde este nevoie de o victorie pentru a mai putea spera la o calificare in faza urmatoare.

In celalalt meci al grupei, Germania a dat de pamant cu Ungaria, 3-0.

Desfasurarea meciului:

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 4 - Ocazie pentru Romania - Morutan trimite un sut pe langa poarta.

Minutul 16 - Schuurs deschide scorul cu o lovitura de cap

Minutul 20 - Ciobanu marcheaza senzational din lovitura libera

Minutul 45 +1 - Pauza

Minutul 46 - a inceput repriza a doua

Minutul 64 - Andrei Vlad scoate miraculos de la vinclu un sut al olandezilor

Minutul 66 - Ocazie imensa pentru Romania: Pascanu trimite o lovitura de cap, dar portarul olandez respinge in corner

Minutul 90 +2 - Sutul lui Ciobanu este respins cu dificultate de portarul olandez

Minutul 90+3 - Finalul meciului

Echipele de start

Romania

1. A. Vlad - 16. Harut, 13. Ciobotariu, 4. Pascanu, 2. Boboc - 22. Olaru, 8. M. Marin, 11. A. Ciobanu - 10. Morutan, 9. G. Ganea, 20. Matan

REZERVE: Aioani, Esanu, Chindris, Dragusin, Vladoiu, Oprut, Oaida, Dulca, Itu, Cimpanu, Oct. Popescu, Ad. Petre

SELECTIONER: Adrian Mutu

OLANDA U21: Scherpen - Zeefuik, Schuurs, Teze, Bakker - Reis, De Wit, Koopmeiners - Lang, Boadu, P. Kluivert

REZERVE: Bijlow, Paes, Botman, Kadioglu, Doekhi, Gakpo, Malacia, Ekkelenkamp, Geertruida, Brobbey, Harrou, Dilrosun

SELECTIONER: Erwin van de Looi

Care este numele real al lui Ioan Andone si cum este trecut in actele oficiale

Decizii ciudate ale Monicai Niculescu pentru meciul de tenis din FED Cup. Ce jucatoare a convocat

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...