Meciuri nebune în preliminariile Campionatului Mondial de fotbal. Turcia a întors scorul în minutul 99! Toate rezultatele

Marti, 12 Octombrie 2021, ora 00:00
19830 citiri
Germania. Foto: Facebook / Germany Football Team - Die Mannschaft

În grupa României, Germania şi-a asigurat calificarea la Cupa Mondială, după victoria de la Skopje, scor 4-0, cu Macedonia de Nord, şi a devenit prima echipă din Europa care obţine "biletele" pentru Qatar.

Croaţia a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-2), meciul disputat, luni, pe teren propriu, cu Slovacia, în etapa a VIII-a a Grupei H a preliminariilor Cupei Mondiale din 2022.

Rezultatele înregistrate, luni, în preliminariile Cupei Mondiale, sunt următoarele:

Grupa E: Belarus - Cehia, scor 0-2 (0-1);

Au marcat: Schick '22, Hlozek '65.

Grupa E: Estonia - Ţara Galilor, scor 0-1 (0-1);

A marcat: Moore 12.

Clasament: Belgia - 16 puncte (6 jocuri), Cehia - 11 (7), Ţara Galilor - 11 (6), Estonia - 4 (6), Belarus - 3 (7).

Grupa G: Letonia - Turcia, scor 1-2 (0-0);

Au marcat: Demiral '70 (a) / Dursun '76, Yilmaz '90+9.

Grupa G: Olanda - Gibraltar, scor 6-0 (3-0);

Au marcat: Van Dijk '9, Depay '21, '45+4 (p), Dumfries '48, Danjuma '75, Malen '86.

Grupa G: Norvegia - Muntenegru, scor 2-0 (1-0);

A marcat: Elyounoussi '29, '90+6.

- Vesovici (Muntenegru) a fost eliminat, în minutul 90+4.

Clasament: Olanda - 19 puncte, Norvegia - 17, Turcia - 15, Muntenegru - 11, Letonia - 5, Gibraltar - niciun punct.

Grupa H: Cipru - Malta, scor 2-2 (1-0);

A marcat: Papoulis '7, Sotiriou '80 / Muscat '53, Degabriele '90+8.

Grupa H: Croaţia - Slovacia, scor 2-2 (1-2);

Au marcat: Kramarici '25, Modrici '71 / Schranz '20, Haraslin '45.

Grupa H: Slovenia - Rusia, scor 1-2 (1-2).

Au marcat: Ilicici '40 / Diveiev '28, Djikia '32.

Clasament: Rusia - 19, Croaţia - 17 puncte, Slovacia - 10, Slovenia - 10, Malta - 5, Cipru - 5.

Grupa J

România - Armenia, scor 1-0 (1-0);

A marcat: Mitriţă 26.

Macedonia de nord - Germania, scor 0-4 (0-0);

Au marcat: Havertz '60, T. Werner '70, '73, Musiala '83.

Islanda - Liechtenstein, scor 4-0 (2-0)

Au marcat: Thordarson '19, Gudmundsson '35 (p), '79 (p), Gudjohnsen '89.

Clasament: Germania - 21 puncte, România - 13 puncte, Macedonia de Nord - 12 puncte, Armenia - 12 puncte, Islanda - 8 puncte, Liechtenstein - un punct.

Ce păcat! Naționala României care a învins Germania, eliminată de jocul rezultatelor
Selecţionata României a învins dramatic echipa Germaniei, cu scorul de 3-2 (2-1), sâmbătă, la Vrbovec (Croaţia), în Grupa a 6-a a turului de elită al Campionatului European de fotbal...
Victorie uriașă pentru România, care a învins Germania. Perla lui Hagi a adus victoria în prelungiri
Germania U19 – România U19 2-3! Adrian Mazilu a înscris un gol uriaş în minutul 90+4 şi i-a ajutat pe tricolori să producă surpriza în grupa de la Turul de Elită. România a deschis...