Rezultat zguduitor în Premier League. E incredibil cum s-a încheiat derby-ul Manchester United - Liverpool

Duminica, 24 Octombrie 2021, ora 20:40
5950 citiri
Salah marchează în meciul Manchester United - Liverpool

Manchester United a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (4-0), de Liverpool, în etapa a IX-a a campionatului englez Premier League.

Au marcat: Keita '5, Jota '13, Salah '38, '45+5, '50.

De la gazde, Pogba, care a intrat pe teren la pauză, a fost eliminat în minutul 60, după o intrare dură asupra lui Keita. Fotbalistul echipei din Liverpool a fost scos cu targa de pe teren după atacul francezului.

Cristiano Ronaldo a marcat în minutul 52, dar reuşita portughezului a fost anulată pentru ofsaid.

Tot duminică, s-au mai jucat Brentford - Leicester, scor 1-2, şi West Ham United - Tottenham, scor 1-0.

Liverpool ocupă locul 2 în clasament, cu 21 de puncte, un punct mai puţin decât liderul Chelsea. Manchester City este pe locul 3, cu 20 de puncte, iar West Ham, pe 4, cu 17 puncte.

Brighton ocupă locul 5, cu 15 puncte, la egalitate cu Tottenham, de pe locul 6. Manchester United este pe locul 7, cu 14 puncte.

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Anunțul surprinzător făcut de vedeta lui Liverpool. E supărat pe coechipieri după ultimul eșec
Toată lumea trebuie să se uite în oglindă, a declarat căpitanul echipei Liverpool, Virgil Van Dijk, care le-a comunicat coechipierilor săi că trebuie să se schimbe dacă vor să câștige...