Șoc în Conference League: echipa lui Jose Mourinho a primit 6 goluri în Norvegia! Victorie mare pentru Răzvan Lucescu. Alte rezultate

Joi, 21 Octombrie 2021, ora 22:27
5651 citiri
Răzvan Lucescu

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alexandru Mitriţă în componenţă, a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Copenhaga, într-un meci din grupele Conference League.

De la gazde a fost eliminat Grabara, în minutul 9.

Pentru PAOK au înscris Siddey ’19 şi Zivkovic ’38, iar pentru Copenhaga a marcat Biel ’80. Mitriţă a jucat până în minutul 87.

Tot în Conference League, Slavia Praga, cu Nicolae Stanciu pe teren până în minutul 66, a fost învinsă în deplasare de Maccabi Haifa, scor 1-0. A marcat Donyoh, în minutul 24.

De asemenea, AS Roma a fost învinsă cu 6-1 de Bodo Glimt (Norvegia), iar Tottenham cu 1-0 de Vitesse Arnhem.

În Liga Europa, Lazio Roma a remizat cu Marseille. Ştefan Radu a fost rezervă la Lazio.

Ludogoreţ a pierdut cu 0-1 în faţa echipei Braga. A marcat Horta, în minutul 7. Dorin Rotariu a fost rezervă la Ludogoreţ.

Ce a făcut Răzvan Lucescu în Conference League. Toate rezultatele serii
Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut joi seara, pe teren propriu, scor 0-2, meciul din manşa secundă a sferturilor Conference League, disputat...
PSG întoarce calificarea la Barcelona. Nimeni nu le dădea vreo șansă lui Mbappe&Co!
FC Barcelona a avut un meci de coșmar cu cei de la PSG în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, pierzând cu 1-4. După un rezultat în tur excelent în care au câștigat cu 3-2,...