Remiza spectaculoasa intre Germania si Argentina (Video)

Joi, 10 Octombrie 2019, ora 10:02
3785 citiri

Germania si Argentina au oferit un meci amical superb, cu patru goluri, marti seara, la Dortmund.

In fata a 45.197 de spectatori, cele doua nationale au terminat la egalitate, scor 2-2.

Nemtii au punctat de doua ori in prima repriza, prin Gnabry (min.11), ajuns la 10 goluri marcate in 11 meciuri pentru Mannschaft, si Havertz (min.22).

Dupa pauza, sud-americanii au reusit, insa, sa restabileasca egaliatea. Au punctat Alario (min.66) si Ocampos (min.85).

Germania: Ter Stegen - Emre Can, Koch, Sule - Klostemann, Havertz, Kimmich, Halstenberg - Waldschmidt, Gnabry, Brandt.

Selectioner: Joachim Loew.

Argentina: Marchesin - Foyth, Otamendi, Rojo, Tagliafico - De Paul, Paredes - Pereyra, Dybala, Correa - Lautaro Martinez.

Selectioner: Lionel Scaloni.

Arbitru: Clement Turpin (Franta).

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#remiza amical Germania Argentina, #Germania Argentina amical video , #fotbal rezultate