Victorii pentru Real Madrid si Barcelona in Spania (Video)

Sambata, 20 Aprilie 2013, ora 23:12
4305 citiri

Real Madrid si FC Barcelona au castigat partidele pe care le-au disputat sambata seara in etapa a 32-a din Primera Division.

FC Barcelona a aliniat o formula din start din care nu au facut parte jucatori precum Xavi, Messi sau Alba, iar acest lucru s-a resimtit si in jocul catalanilor.

Succesul Barcelonei a fost izbutit abia pe final, in minutul 86, in urma unui sut plasat trimis de Fabregas din 12 metri.

In prima repriza, David Villa a ratat o lovitura de pedeapsa.

Real Madrid a obtinut trei puncte importante in cursa pentru mentinerea pe pozitia secunda in Spania, dupa succesul de pe teren propriu, scor 3-1, in fata lui Betis Sevilla.

Mesut Ozil a deschis scorul in finalul primei reprize, iar Benzema a punctat in minutul 58 pentru 2-0 cu un sut pe langa portar.

Jorge Molina a redus din diferenta cu un sfert de ora inainte de final, din penalti, insa ultimul cuvant i-a apartinut lui Ozil, in prelungiri cu o reluare din fata portii.

Dupa acest rezultate, FC Barcelona ocupa primul loc in clasament, cu 84 de puncte, in timp ce Real Madrid este pe locul doi, cu 71 de puncte.

Ziare.com a transmis in format LIVE Score cele doua meciuri:

FC BARCELONA - LEVANTE 1-0 (Fabregas '86)

REAL MADRID - BETIS 3-1 (Ozil '45, '90, Benzema '57 / Molina '74)

Sambata s-a mai disputat meciul Granada - Real Valladolid, scor 1-1.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. ”PNL-PSD continuă acapararea statului român”
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Real Madrid Betis, #Barcelona Levante, #Primera Division Live, #rezultate Barcelona, #rezultate real madrid , #meciuri