Dramatism total in Spania: un gol marcat in minutul 88 a schimbat totul!

Duminica, 16 Mai 2021, ora 21:33
6101 citiri
Golul Luis Suarez a redus-o pe Atletico in frunte FOTO Twitter

Duel pasionant pentru titlu in Spania intre Atletico Madrid si Real Madrid. Sunt echipele care au ramas in cursa pentru trofeu, Barcelona iesind din aceasta lupta.

Finala de cinci stele la Roma: cine s-a impus in "clasicul" Nadal - Djokovici

In penultima runda, Atletico Madrid a jucat pe teren propriu cu Osasuna, iar trupa condusa de Diego Simeone era condusa cu 1-0, dupa un gol marcat in minutul 76 de Budimir! Golurile marcate de Lodi (minutul 82) si Suarez (88) au mentinut-o pe Atletico Madrid in fruntea clasamentului! La egal sau infrangere, Atletico pierdea primul loc!

Real Madrid a castigat cu 1-0 pe terenul lui Bilbao (gol Nacho in minutul 68) si a ramas in coasta liderului. Barcelona, batuta cu 2-1 pe teren propriu de Celta Vigo, a iesit din cursa.

In acest moment, Atletico Madrid are 83 de puncte, iar Real Madrid 81. Atletico va juca in ultima runda pe terenul lui Valladolid, iar Real acasa cu Villareal.

La egalitate de puncte, Real va la titlul, avand avantajul meciurilor directe.

Ce a pățit căpitanul Spaniei la ultimul meci al naționalei sale. Până și adversarii au fost uluiți
Selecţionerul Spaniei, Luis de la Fuente, a declarat că i-a fost ruşine atunci când a auzit fluierături din tribunele arenei Santiago Bernabeu, marţi seară, în timpul meciului amical cu...
România joacă împotriva Columbiei în această seară. De ce avem motive să ne temem de naționala sud-americană
Echipa naţională a efectuat ultimul antrenament înainte de meciul cu Columbia, luni seară, la Ciudad Real Madrid, baza de pregătire din Valdebebas a echipei madrilene, anunţă frf.ro....