Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Reacție neașteptată a fanilor lui Dinamo după umilința de la Craiova. Mesaj în 3 cuvinte transmis de ”Peluza Cătălin Hâldan”

Marti, 28 Septembrie 2021, ora 10:44
3106 citiri
Fanii lui Dinamo

Universitatea Craiova a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 5-0 (1-0), luni seara, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 10-a a Ligii I de fotbal.

Universitatea a obţinut cea mai clară victorie din acest sezon, prin golurile marcate de Lyes Houri (16 - penalty), Andrei Ivan (52), Alexandru Cîmpanu (58), Mihai Căpăţînă (62) şi Jovan Markovic (90+1).

Succesul echipei antrenate de Laurenţiu Reghecampf a fost facilitat şi de faptul că Dinamo a jucat în zece oameni din min. 17, când Deniz Giafer a fost eliminat pentru al doilea cartonaş galben.

Dinamo a ajuns la şapte eşecuri consecutive în campionat şi 12 goluri încasate în ultimele trei etape, ”câinii” fiind la al doilea eșec drastic, după 0-6 cu FCSB.

În ciuda acestor rezultate rușinoase, fanii lui Dinamo de la ”Peluza Cătălin Hâldan” își păstrează încrederea în favoriți. ”Nu vom ceda”, a fost reacția simplă a suporterilor, postată pe rețelele de socializare.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...