Duminica, 31 Ianuarie 2021, ora 09:53
2904 citiri
Razvan Lucescu antreneaza Al Hilal FOTO: facebook

Al Hilal nu mai merge atat de bine ca in sezonul trecut, iar primii nori negri s-au abatut asupra lui Razvan Lucescu.

In campionat, echipa este pe locul doi, dupa Al Shabab, iar aseara a fost invinsa clar in Supercupa Arabiei Saudite.

In partida cu Al Nassr, trupa lui Razvan a rezistat doar in prima repriza, incheiata la egalitate.

Dupa pauza, Petros (min. 61), Abderrazak Hamdallah (min.82) si Sami Al-Najei (min.90) au marcat pentru Al Nassr si au asigurat victoria pregatita de croatul Alen Horvat. Asadar, un 3-0 sec administrat echipei lui Razvan Lucescu, care ramane deocamdata cu trei trofee cucerite pe banca lui Al Hilal.

Romanul a castigat pana acum un campionat, o Cupa a Campionilor Asiei si o Cupa a Regelui cu formatia din Riyadh.

Nemultumiti de rezultat, cativa fani ai lui Al Hilal au cerut conducerii clubului sa-l readuca pe banca pe legendarul Sami Al-Jaber, care a evoluat intre 1989 si 2007 pentru aceasta echipa.

Mutarea prin care Dan Petrescu il umple de bani pe Hagi

Sorana Cirstea, mesaj acid pentru australieni: "Detentia se termina, dupa 351 ore intr-o camera fara fereastra"

Pe ce cheltuie banii Naomi Osaka. Achizitie de rasunet pentru japoneza

FOTO Simona Halep, poza romantica alaturi de iubit pe terenul de tenis in Australia

Aniversare tristă pentru unul dintre veteranii tenisului masculin
Jucătorul francez de tenis Richard Gasquet (116 ATP) a pierdut joi meciul cu numărul 1.000 al carierei sale, înclinându-se în două seturi, 6-2, 7-5, în faţa italianului Lorenzo Sonego (52...
Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
#razvan lucescu, #Al Hilal, #infrangere, #echipa, #Arabia Saudita , #stiri fotbal