Rat, gol splendid de primul loc in Grecia

Luni, 20 Octombrie 2014, ora 15:06
2855 citiri

Razvan Rat este in forma maxima in Grecia. In etapa a VI-a a primei ligi elene, internationalul roman a inscris al doilea gol, in victoria celor de la PAOK Salonik, scor 2-1, cu Atromitos Atena.

In minutul 29 al partidei, fundasul tricolor a trimis cu capul in poarta adversa de la aproximativ 14 metri, reusita care s-a dovedita a fi decisiva.

Pentru gazde a punctat Kace in minutul 27 in timp ce pentru oaspeti a inscris Umbides in minutul 61.

Cu golul reusit in acesta etapa, Rat a ajuns la cota trei, si se afla pe locul doi in topul golgeterilor la egalitate cu alti opt jucatori printre care si cunoscutul atacant elen, Mitroglou de la Olympiakos.

In clasament, PAOK revine pe primul loc cu 16 puncte, urmata de Veria 15 puncte, si campioana Olympiakos, fostul lider provizoriu cu 13 puncte.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...