Spectacol total in derby-ul promovatelor in Liga 1, Rapid - FCU Craiova. Cine e jucatorul care a inscris o "tripla"

Luni, 17 Mai 2021, ora 23:11
3843 citiri
Craiova a sarbatorit promovarea in Liga 1

Formatia U Craiova 1948 a invins, luni, in deplasare, cu scorul de 3-1, echipa FC Rapid, intr-un meci din etapa a noua, penultima a play-off-ului Ligii a 2-a, conform news.ro.

Invingatorii au marcat prin C. Balan '20, '45, '68. Pentru Rapid a inscris A. Balan, in minutul 62, din penalti.

Clasament: 1. U Craiova 1948 - 53 de puncte, 2. FC Rapid - 49, 3. CS Mioveni - 45, 4. Dunarea Calarasi - 43, 5. Csikszereda Miercurea Ciuc - 41, 6. ASU Politehnica Timisoara - 40.

U Craiova 1948 si FC Rapid au promovat in Liga 1. Ocupantele locurilor 3 si 4 vor disputa un meci de baraj cu locurile 8 si 7 din play-out-ul Ligii 1.

Gestul kosovarului Krasniqi la Constanța, dezaprobat clar de către specialiști
Bogdan Lobonț (46 de ani), antrenorul interimar al giuleștenilor, l-a înlocuit în minutul 60 al meciului cu Farul pe Krasnoqi, dar internaționalul kosovar nu l-a privit pe tehnician și chiar...
Dan Șucu caută antrenor la Rapid. Mitică Dragomir a făcut un anunț neașteptat, știe cine este acesta
Rapid a înregistrat în eșec în partida cu Farul iar Bogdan Lobonț nu s-a impus ca antrenor pe banca echipei. În aceste condiții, patronul Dan Șucu caută un antrenor. Dumitru Dragomir,...