Momente comice in Spania. Arbitrul meciului Sevilla - Granada a chemat jucatorii inapoi pe teren dupa ce a fluierat finalul cu un minut mai devreme decat trebuia

Duminica, 25 Aprilie 2021, ora 23:25
2236 citiri
Bucurie Sevilla. Foto: Facebook / Sevilla FC

Ricardo de Burgos Bengoetxea, arbitrul partidei FC Sevilla - Granada, scor 2-1, din campionatul Spaniei, a provocat confuzie dupa ce a fluierat finalul confruntarii cu aproximativ un minut mai devreme decat trebuia, relateaza Marca.

Mircea Lucescu, zeu in Ucraina. Antrenorul roman a castigat titlul si cu Dinamo Kiev

Potrivit jurnalului spaniol, arbitrul de rezerva a aratat patru minute de prelungire, insa centralul a fluierat dupa doar trei.

Imagini fabuloase cu Mircea Lucescu dupa castigarea titlului cu Dinamo Kiev in Ucraina. Cum a petrecut antrenorul roman VIDEO

Jucatorii Granadei l-au inconjurat pe arbitru, nemultumiti, iar centralul s-a consultat cu Antonio Mateu Lahoz care era in camera VAR, precum si cu restul brigazii, care era pe teren, si-a dat seama ca a gresit si le-a cerut jucatorilor echipei FC Sevilla sa revina.

Unii dintre fotbalisti erau deja in tunelul care duce spre vestiare, iar altii erau deja cu sosetele si ghetele scoase.

Jocul s-a reluat, iar dupa un minut, in care nu s-a intamplat nimic notabil, s-a incheiat.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...