Prima victorie pentru Astra Giurgiu in campionat a venit dupa opt etape

Sambata, 24 Octombrie 2020, ora 21:29
2993 citiri

Formatia Astra Giurgiu a invins, sambata seara, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (0-0), echipa Poli Iasi, intr-un meci din etapa a opta a Ligii I. Pentru giurgiuveni este prima victorie din actuala editie a primului esalon.

Golurile au fost marcate de Gaman '62, Budescu '84 (penalti), Wuthrich '89 si Radunovic '90+2 (penalti).

In minutul 30, de la oaspeti a fost eliminat Francisc Cristea. Si gazdele au avut un jucator eliminat, in minutul 52, pe Valentin Gheorghe.

Astra Giurgiu: Lazar - D. Bruno, Graovac, Gaman, Radunovic - G. Serban (Canadjija '2), Crepulja, Stahl (Merloi '85) - V. Gheorghe, Montini (Wuthrich '65), Budescu (Balaure '86). Antrenor: Alexandru Radu

Poli Iasi: Bosz - Cabral, De Iriondo, Baxevanos, Busu - F. Cristea, Onea (Calcan '2), Passaglia - Platini, A. Cristea (Acka '33), Popadiuc (Zajmovic '57). Antrenor: Daniel Pancu

Cartonase galbene: V. Gheorghe '31, '52, Montini '45 / Calcan '8, Platini '32, Acka '45

Cartonase rosii: V. Gheorghe '52 / F. Cristea '30, De Iriondo '84

Arbitri: Sebastian Coltescu - Vasile Marinescu, Stelian Slabu - Andrei Antonie;

Observatori de arbitri: Laszlo Sajtos.

Cu cine ar vrea PSD+PNL să-l înlocuiască pe Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei
Cătălin Cîrstoiu se pare că s-a dovedit a fi mai degrabă nepotrivit pentru a candida din partea PSD+PNL pentru Primăria Capitalei. Astfel, alianța care formează și guvernul ar lua deja în...
Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...