Poli Iasi, surclasata pe teren propriu de Sepsi Sfantu Gheorghe, in Liga 1. Echipa lui Daniel Pancu a fost condusa la pauza cu 3-0

Sambata, 17 Octombrie 2020, ora 18:44
2931 citiri

Formatia Sepsi Sfantu Gheorghe a invins sambata, in deplasare, cu scorul de 4-1, echipa Poli Iasi, intr-un meci din etapa a saptea a Ligii I.

Victoria oaspetilor a fost una incontestabila, echipa antrenata de Daniel Pancu intrand la pauza meciului cu un deficit de trei goluri (0-3).

Conform news.ro, au marcat Bajrovic '24, Vasvari '34 (penalti), Bouhenna '39 si De Iriondo '90 (autogol) pentru invingatori, respectiv Popadiuc '53 pentru gazde.

Poli Iasi: Branza - Onea (Stan '89), De Irondo, Baxevanos, Busu - F. Cristea (Chacana '46), Atska (Cabral '46), Passaglia - Platini, A. Cristea, Popadiuc (Assulin '82). Antrenor: Daniel Pancu

Sepsi: Niczuly - Dimitrv (Deligiannidis '59), Bouhenna, B. Mitrea, Stefanescu - I. Fulop (Fofana '81), Vasvari, Aganovic (Purece '81)- Dragomir (Achahbar '14), Bajrovic (Golofca '59), L. Fulop. Antrenor: Leo Grozavu

Cartonase galbene: Chacana '68 / Mitrea '19, Dimitrov '23

Arbitri: Ionut Coza - Mircea Mihail Grigoriu, Radu Adrian Ghinguleac - Claudiu Marcu

Observator: Zoltan Szekely

Cristiano Bergodi, criză de nervi fără precedent: "Tu me învăți futbol la mine?" Momente halucinante VIDEO
Cristiano Bergodi le-a reproşat jurnaliştilor prezenţi la conferinţa de presă că vor să îl înveţe fotbal, iar Dan Şucu, acţionarul majoritar al clubului Rapid Bucureşti, a declarat...
Ce a declarat Cristiano Bergodi după ce fanii Rapidului i-au cerut demisia
Rapid a pierdut toate cele patru partide jucate în play-off, iar Cristiano Bergodi a anunțat decizia pe care a luat-o. Rapid a pierdut și al patrulea meci din play-off, 0-1 cu Sepsi pe teren...