Nebunie la Ploiesti: Petrolul - Rapid 0-0, dupa trei penaltyuri ratate de ploiesteni si doi rapidisti eliminati

Sambata, 11 Iulie 2020, ora 22:09
7904 citiri

Cu doi oameni in plus in repriza a doua, Petrolul Ploiesti nu a reusit sa invinga pe Rapid, a scos doar un egal, 0-0.

Prahovenii au ratat si trei penaltyuri prin Arnautu, Marinescu si Mezza Coli.

Petrolul este ultima in play-off-ul de promovare, cu 20 de puncte, la cinci puncte de liderul UTA.

Rapidul este pe locul 4, cu 21 de puncte.

Petrolul: Avram - Manolache, Sirghi, Rauta, Ticu - Pierce, Mezza Colli - Deac, Marinescu, S. Tudor - Arnautu

Rezerve: Lungu - Apostolache, Blanaru, Apostolachi, Enache, Nitescu, Bratu

Antrenor: Costel Enache

Rapid: Popa - Bonnin, Mallo, Al. Iacob, Goge (cpt.) - Jorza, R. Lazar - Sefer, Alami, Draghiceanu - Hlistei

Rezerve: Al. Tataru - Bajan, Bg. Manole, G. Cretu, Djuric, Labeau, Alexandru Dulca

Antrenor: Dan Alexa

Arbitru: Iulian Dima, Asistenti: Marius Marchidanu si Tunyogi Ferencz

Minutul 1- a inceput meciul

Minutul 22- Marinescu suteaza spre poarta, dar respinge defensiva giulestenilor

Minutul 28- Rares Lazar vede al doilea galben si este eliminat

Minutul 38 - Hlistei scapa singur spre poarta ploiestenilor, dar retine portarul Avram

Minutul 45+2 - Pauza

Minutul 46 - a inceput repriza a doua

Minutul 50 - ocazie mare pentru Rapid, Draghiceanu suteaza, dar prinde Avram

Minutul 70- portarul Popa vede al doilea galben pentru proteste si este eliminat

Rapidul este cu doi oameni mai putin

Minutul 71 -Dupa ce Arnautu, Marinescu au ratat 11 metri, si Mezza Coli a ratat si el penalty

Minutul 73- ocazii uriase pentru Rapid, scoate senzational portarul Avram

Minutul 85 - bara Petrolul

Minutul 90+5 - Finalul meciului. Petrolul - Rapid 0-0

Dan Șucu caută antrenor la Rapid. Mitică Dragomir a făcut un anunț neașteptat, știe cine este acesta
Rapid a înregistrat în eșec în partida cu Farul iar Bogdan Lobonț nu s-a impus ca antrenor pe banca echipei. În aceste condiții, patronul Dan Șucu caută un antrenor. Dumitru Dragomir,...
Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...