Lupta pentru play-off ramane la fel de incinsa. Rivalele Astra si FC Botosani si-au impartit punctele

Joi, 18 Martie 2021, ora 19:14
1584 citiri
Astra si Botosani se lupta pentru un loc in play-off

Formatia Astra Giurgiu a remizat, joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botosani, intr-un meci din etapa a 28-a a Ligii I, conform news.ro.

Au marcat Montini '79 pentru gazde si Papa '43 pentru oaspeti. Rezultatul pastreaza ambele echipe cu sanse considerabile pentru calificarea in play-off-ul Ligii 1. Cu doua etape inainte de finalul sezonului regulat, FC Botosani e pe locul 5 (38 de puncte), iar Astra pe 7 (36 de puncte), in conditiile in care doar primele sase clasate vor evolua in play-off.

Astra Giurgiu: Lazar - Raspopovic, H. Sousa, Graovac, D. Bruno - Canadjija (Crepulja '68), Boje Kane, Pahontu (Wuethrich '6, V. Gheorghe '55) - Stahl, Krpic (Montini '46), Radut. Antrenor: Eugen Neagoe

FC Botosani: Pap - Braun, Chindris, Meleke, Holzmann - Papa, Florescu - Al Mawas, Ongenda (Tarsa '72), Keyta (Patache '72) - D. Croitoru (Camara '15, Roman '80). Antrenor: Marius Croitoru

Cartonase galbene: Radut '31 / Papa '20, Braun '31, Holzmann '84

Arbitri: Radu Petrescu - Radu Adrian Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu - Florin Andrei

Observator: Marian Salomir

Jaqueline Cristian, victoria carierei. Romanca a invins o fosta castigatoare de Grand Slam si e in sferturi la Sankt Petersburg

Dezvaluire exploziva. Cine e fotbalistul celebru care are relatii sexuale de 12 ori pe zi. Sotia ii este si impresar

FOTO Ea le-a purtat noroc lui Dennis Man si Mihaila. Aparitie de senzatie pe marginea terenului

Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator din istoria fotbalului? Mesajul transmis de legendarul Pele

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...
Mihai Tudose, PSD: Noi am mai ieşit pe primul loc şi stăteam în gară şi ne-am uitat cum a trecut trenul
Europarlamentarul Mihai Tudose a declarat sâmbătă că PSD a mai câştigat alegerile în trecut, dar Guvernul a fost format din partidele de pe locul "doi, trei şi un pic din cinci" şi...