Petrolul Ploiesti, umilita cu 8-2 intr-un meci amical. Fanii fac haz de necaz: "Acum suntem ca Barcelona"

Miercuri, 09 Septembrie 2020, ora 17:05
3278 citiri

Petrolul Ploiesti a pierdut la un scor categoric, 2-8, amicalul cu FC Voluntari, amintind de esecul similar suferit de FC Barcelona in Liga Campionilor.

Daca Barcelona a fost invinsa de Bayern, Petrolul a cunoscut aceeasi rusine intr-o partida de pregatire, fara miza, contra unei echipe de prima liga, FC Voluntari. E adevarat, divizionara secunda antrenata de Viorel Moldovan a fost lipsita de multi titulari, lucru care nu scuza insa numarul mare de goluri incasat.

Pe retelele de socializare, numerosii fani ai Petrolului au taxat imediat evolutia catastrofala a favoritilor. "Acum suntem ca Barcelona", a fost una dintre remarcile ironice.

Două rezerve au marcat în două minute: cum s-a terminat meciul dintre Universitatea Cluj și Petrolul
Echipa Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în etapa a patra din play-out-ul Superligii. Petrolul a marcat golurile victoriei în...
Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...