Petrolul Ploiesti este in 16-imile Cupei Romaniei, dupa 2-1 cu Metaloglobus, meci in care a revenit de la 0-1

Miercuri, 21 Octombrie 2020, ora 17:38
2560 citiri

Formatia Petrolul Ploiesti s-a calificat, miercuri, in 16-imile de finala ale Cupei Romaniei, trecand in turul patru al competitiei de Metaloglobus Bucuresti, scor 2-1 dupa prelungiri.

La meciul disputat de Petrolul in deplasare, gazdele au condus cu 1-0, prin golul marcat de Gavarlita in minutul 47.

Pentru Petrolul Ploiesti au inscris Manolache '49 si Roige '104.

In minutul 60, de la Metaloglobus a fost eliminat Ciubotariu, iar in minutul 80 Buhaescu (Petrolul) a ratat un penalti.

Alte rezultate din turul patru al Cupei Romaniei:

CSA Axiopolis Sport Cernavoda - AFC Farul Constanta 1-1 (3-5 la loviturile de departajare)

CSC Sanmartin - ACS Fotbal Comuna Recea 4-3

CSC Ghiroda si Giarmata Vii - ACS ASU Politehnica Timisoara 3-4 dupa prelungiri

ACS SR Municipal Brasov - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1 dupa prelungiri

ACS Somuz Falticeni - ACSM Ceahlaul Piatra Neamt 0-4

ACS Husana Husi - CSM Focsani 2007 1-0

ACS Dacia Unirea Braila - SCM Gloria Buzau 1-2

ACS Mostistea Ulmu - AFC Dunarea 2005 Calarasi 1-2

CS Concordia Chiajna - CS Mioveni 1-0