Meciul carierei pentru Ovidiu Hategan. Ce super-confruntare va arbitra romanul in sferturile Ligii Campionilor

Duminica, 04 Aprilie 2021, ora 14:04
5151 citiri
Ovidiu Hategan

Arbitrul roman Ovidiu Hategan va oficia la partida tur dintre Manchester City si Borussia Dortmund, programata marti, 6 aprilie, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, conform agerpres.ro.

Arbitri asistenti la acest meci au fost delegati Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe, in timp ce arbitru video a fost desemnat italianul Marco Di Bello.

Pentru aradeanul Ovidiu Hategan (43 de ani) este cea mai importanta partida din cariera sa de arbitru.

Arbitrul german Felix Brych a fost delegat la partida tur dintre Real Madrid si FC Liverpool, programata, marti, pe stadionul Alfredo di Stefano in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Brych, 45 ani, de profesie avocat, are ecusonul de arbitru international din 2007 si a mai arbitrat Real Madrid anul trecut, in meciul cu Manchester City (1-2) din Anglia, in optimile Ligii Campionilor. Germanul va fi ajutat la tuse de conationalii sai Mark Borsch si Stefan Lupp, in timp ce arbitru VAR va fi tot un german, Marco Fritz.

Situație incertă în cariera lui Andy Murray
Tenismanul britanic Andy Murray nu va suferi o intervenţie chirurgicală din cauza accidentării lui gleznă, în timp ce recuperarea lui progresează, deşi momentul revenirii lui la turnee este...
Ovidiu Hațegan, urecheat de șeful arbitrilor după ce a avantajat-o pe Dinamo: Trebuia roșu!
Preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Kyros Vassaras, a făcut precizări ca urmare a fazei din minutul 29 al partidei Dinamo 1948 – ACSM Politehnica Iaşi, disputată duminică, pe...