Opt goluri in Atalanta - Brescia. Atalanta le-a depasit in clasament pe Inter si Lazio

Miercuri, 15 Iulie 2020, ora 08:37
2182 citiri
FOTO Pixabay

Atalanta a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 6-2 (4-1), echipa Brescia, in primul meci al etapei a XXXIII-a a campionatului italian Serie A.

Mario Pasalici a reusit o tripla, in minutele 2, 55 si 58. De Roon '25, Malinovsky '28 si Zapata '30 au marcat celelalte goluri ale gazdelor. Torregrossa '8 si Spalek '83 au inscris pentru Brescia.

Cu acest succes, Atalanta a urcat provizoriu pe locul 2 in clasament, cu 70 de puncte, dupa Juventus, 76 de puncte, dar inaintea formatiilor Inter Milano si Lazio, care au cate 68 de puncte.

Brescia ocupa locul 19, penultimul, cu 21 de puncte, cu mici sanse de salvare de la retrogradare.

Surpriză în campionatul Italiei. Ce a pățit liderul Inter Milano
Echipa italiană Inter Milano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Cagliari, în etapa a 32-a din Serie A. Marcus Thuram a deschis scorul la Milano în...
Meci suspendat în campionatul Italiei, după ce un jucător s-a prăbușit pe teren
Meciul dintre echipele italiene Udinese şi AS Roma, disputat duminică la Udine, în etapa a 32-a din Serie A, a fost întrerupt în minutul 72, după ce Evan Ndicka, jucătorul Romei, s-a...