Nicolae Stanciu, dupa golul fantastic din Europa League: "Preferam sa se termine 0-0"

Vineri, 12 Martie 2021, ora 09:25
2464 citiri
Nicolae Stanciu

Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, care a inscris un gol la meciul de pe teren propriu cu Glasgow Rangers, scor 1-1, din prima mansa a optimilor Ligii Europa, a declarat ca ar fi preferat ca rezultatul sa fie 0-0, conform news.ro.

"A fost un inceput foarte bun pentru noi. In special in prima repriza am jucat foarte bine si ar fi trebuit sa mai inscriem un gol. La final, as fi preferat ca meciul sa se termine 0-0, nu 1-1", a subliniat romanul.

"Trebuie sa jucam mai bine in partida retur. Rangers este intr-o situatie mai buna datorita golului marcat in deplasare, dar cred in continuare ca ne putem califica", a mai spus Stanciu, potrivit uefa.com.

Stanciu a marcat in minutul 7, iar Ianis Hagi a pasat decisiv la golul oaspetilor, inscris de Helander, in minutul 36.

Nicolae Stanciu a jucat pana in minutul 76, iar Ianis Hagi pana in minutul 63.

Returul va avea loc saptamana viitoare.

Duelul romanilor din Europa League s-a incheiat la egalitate. Gol de senzatie Stanciu, Ianis Hagi a raspuns cu o pasa decisiva

Gica Hagi s-a comparat cu Leo Messi: "Imi aduce aminte de mine". Cine este idolul din viata romanului

Scandalos. Cine e sportiva data in judecata pentru ca a ramas insarcinata. I-a fost taiat si salariul pe o luna

Celebrul "Maracana" nu mai exista. Care va fi noul nume al stadionului din Rio. Polemica uriasa in jurul deciziei

10 martie 1974 - Povestea celui de-al patrulea titlu mondial cucerit de Romania la handbal masculin

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Cine e fostul rapidist care a învins liderul campionatului din Israel
Fotbalistul român Antonio Sefer a marcat golul prin care Hapoel Beer Sheva a învins-o pe Maccabi Tel Aviv cu scorul de 1-0, luni, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 29-a a...