Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Ce a făcut Mourinho la debutul la AS Roma: un uzbec i-a întins o mână de ajutor

Vineri, 20 August 2021, ora 08:52
4012 citiri
Jose Mourinho FOTO Twitter

A venit și momnentul debutului pentru portughezul Jose Mourinho la AS Roma.

În preliminariile Conference League, manșa tur, AS Roma a jucat pe terenul turcilor de la Trabzonspor. Cu o atmosferă de vacarm creată de 20.000 de turci, Roma s-a descurcat totuși în deplasare și a obținut victoria cu 2-1.

Răzvan Lucescu tremură în Conference League!

Pellegrini a deschis scorul entru Roma în minutul 55, Cornelius a egalat în minutul 64, iar jucătorul uzbec Shomurodov din atacul Romei a făcut 2-1 în minutul 81.

"A fost un meci demn de Champions League. Păcat că o echipă va fi eliminată. Sper ca acea echipă să fie Trabzonspor", a spus Mourinho.

Serie A debuteaza în acest weekend, iar Roma joacă acasă împotriva Fiorentinei duminică seara.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Mourinho, #Jose Mourinho, #AS Roma, #debut mourinho roma, #roma trabsonsport , #stiri fotbal