Ce cadou i-a făcut Mourinho fotbalistului de 18 ani care l-a salvat de la un nou eșec VIDEO

Marti, 23 Noiembrie 2021, ora 09:52
2632 citiri
Jose Mourinho FOTO facebook

Jose Mourinho s-a ținut de cuvânt și i-a cumpărat atacantului său cadoul promis.

AS Roma se îndrepta spre un nou semieșec în meciul cu Genoa din Serie A. Cu 15 minute înainte de final, scorul era 0-0, iar Mourinho l-a introdus pe teren pe Felix Afena-Gyan, un atacant senegalez de 18 ani.

Acesta a marcat două goluri și a adus victoria cu 2-0 a Romei,

După al doilea gol, el s-a dus glonț la Mourinho și i-a amintit ce i-a promis.

Portughezul îi spusese fotbalistului că, în cazul în care va marca, îi va cumpăra o pereche de încălțări scumpe, de 800 de euro, pe care Afana-Gyan și le dorea.

Iar Mou s-a ținut de cuvânt.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....