Moment rar in fotbal. Arbitrul meciului Real Madrid - Alaves, inlocuit dupa ce s-a ciocnit de un jucator

Sambata, 11 Iulie 2020, ora 08:54
3197 citiri
FOTO Pixabay

Real Madrid a invins, vineri, pe teren propriu, echipa Alaves, scor 2-0, si a inregistrat a opta victorie consecutiva in LaLiga. La pauza meciului Real Madrid - Alaves arbitrul a fost inlocuit dupa ce s-a accidentat.

La finalul primei reprize, arbitrul Jesus Gil Manzano s-a ciocnit de un jucator de la Alaves si a avut nevoie de ingrijiri medicale. Accidentat la piciorul stang, el a fost inlocuit la pauza cu rezerva Hector Rodriguez Carpallo.

Golurile care au adus victoria Realului au fost marcate de Benzema (12) si Asensio (50. Dupa 35 de etape, Real Madrid este lider in clasament, cu patru puncte avans fata de FC Barcelona.

Ianis Hagi a dezvăluit unde vrea să joace. Ce crede despre presiunea numelui pe care îl poartă
Ianis Hagi are 25 de ani și este la a patra experiență internațională, jucând pentru Alaves, după ce a trecut pe la Fiorentina, Gent și Glasgow Rangers. Înaintea meciului amical de...
Ce a pățit căpitanul Spaniei la ultimul meci al naționalei sale. Până și adversarii au fost uluiți
Selecţionerul Spaniei, Luis de la Fuente, a declarat că i-a fost ruşine atunci când a auzit fluierături din tribunele arenei Santiago Bernabeu, marţi seară, în timpul meciului amical cu...