Moment istoric pentru Radu Dragusin la Juventus. Romanul de 18 ani a debutat ca titular intr-un meci dramatic

Joi, 14 Ianuarie 2021, ora 00:32
6965 citiri
Radu Dragusin

Formatia Juventus Torino, cu Radu Dragusin (18 ani) integralist la primul meci ca titular, s-a calificat miercuri seara in sferturile de finala ale Cupei Italiei, trecand in optimi de Genoa, scor 3-2, dupa prelungiri, conform news.ro.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Kulusevski '2, Morata '23 si Rafia '105. Pentru Genoa au inscris Czyborra '28 si Melegoni '74.

S-au mai calificat pana acum in sferturi echipele Napoli, AC Milan si Inter Milano.

Partidele Sassuolo - Spal si Atalanta - Cagliari au loc joi, meciul AS Roma - Spezia se va disputa la 19 ianuarie, iar ultima confruntare din optimile de finala, Lazio - Parma, este programata la 21 ianuarie.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
Un bărbat susține că a încasat 48 de amenzi rutiere pe nedrept: ”Săptămâna trecută am primit 5 într-o singură zi!”
Un bărbat din Italia vrea să dea în judecată autoritățile din Napoli după ce a primit nu mai puțin de 48 de amenzi rutiere, în ciuda faptului că nu ar fi condus niciodată în zona...